95 درصد خدمات بهزیستی سیستان و بلوچستان توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود

[ad_1]

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۹۵ درصد خدمات این سازمان از طریق بخش خصوصی ارائه می‌شود و ما در بهزیستی حداکثر استفاده را از ظرفیت بخش خصوصی می‌بریم.

به گزار

ش مهرخانه، به نقل
از
تسنیم، محمدرضا سراوانی با اشاره به اینکه از 25 تا 31 تیرماه به عنوان هفته بهزیستی تعیین شده، در تشریح برنامه‌های بهزیستی سیستان و بلوچستان در این هفته، اظهار داشت: شعار هفته بهزیستی امسال “بهزیستی محور سلامت و مسئولیت اجتماعی” است و در طول این هفته 20 پروژه بزرگ مرتبط با مجموعه بهزیستی با مجموع اعتباری بیش از 26 میلیارد تومان در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در هفته بهزیستی امسال 200 واحد مسکن شهری و روستایی به مددجویان بهزیستی سطح استان واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: راه‌اندازی بیش از 90 روستامهد، راه‌اندازی مراکز بستری معتادان، افتتاح 75 پروژه اشتغال‌زایی برای مددجویان بهزیستی و راه‌اندازی مراکز روزانه خدمات برای ناشنوایان در شهرستان سراوان از جمله پروژه‌هایی است که در طول هفته بهزیستی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

سراوانی خاطرنشان کرد: بهزیستی استان برای کودکان بازمانده از تحصیل برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته که هزینه آنها بالغ بر 550 میلیون تومان است و تاکنون قرارداد آن از جانب سازمان بهزیستی با یک بخش دولتی منعقد شده است.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حدود 95 درصد خدمات این سازمان از طریق بخش خصوصی ارائه می‌شود، افزود: با توجه به اینکه نگاه دولت مبتنی بر کوچک‌سازی ادارات و سازمان‌های دولتی است، ما نیز در بهزیستی حداکثر استفاده را از ظرفیت بخش خصوصی می‌بریم ، چرا که هر جا از مردم کمک گرفته‌ایم شاهد ارتقای سطح خدمات بوده‌ایم.

وی با اشاره به آمار بالای معلولیت در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: حدود 45 تا 50 درصد عوامل معلولیت در استان ازدواج فامیلی و عوامل ژنتیکی است، بنابراین سازمان بهزیستی به دنبال‌این بود که موضوع غربالگری ژنتیک را اجباری کند و در حال حاضر در استان ما هر کس بخواهد ازدواج کنند باید فرم غربالگری ژنتیکی داشته باشد.

انتهاي پيام/ 930610

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *