80000 کودک مسلمان روهینجایی از گرسنگی رنج می‌برند

[ad_1]

یک آژانس سازمان ملل متحد هشدار داد، صدها هزار کودک در میانمار گرسنگی می‌کشند و طی سال‌ آینده نیازمند درمان سوء‌تغذیه حاد هستند.

به گزار

ش مهرخانه، به نقل
از
ایسنا، گزارش برنامه جهانی غذا براساس ارزیابی ۴۵ روستا در ایالت راخین در غرب میانمار نوشته شده است. این منطقه حدود ۷۵ هزار مسلمان روهینجایی را که از سرکوب‌ها و خشونت‌های نظامی گریختند، در خود جای داده است. حدود ۸۰ هزار و ۵۰۰ کودک زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه هستند.

هیچکدام از کودکان بررسی شده حداقل غذای مناسب را هم دریافت نمی‌کردند. تنها ۱۴ درصد زنان تنوع غذایی داشتند و ۲۲۵ هزار تن نیازمند دریافت کمک‌های انساندوستانه هستند. ساکنان یک‌سوم خانه‌ها در “مانگداو” که شدیدا شاهد خشونت‌ است از قحطی شدید رنج می‌برند، به عنوان نمونه برای ۲۴ ساعت چیزی نمی‌خورند و در خانه‌هایشان غذا ندارند.  

برنامه جهانی غذا گزارش کرد:‌ طبق برآوردها ۵۰ هزار و ۵۰۰ کودک زیر پنج سال در ۱۲ ماه آتی نیازمند درمان سوء تغذیه حاد می‌شوند. بسیاری از مردان خانه‌هایشان را به دلیل جنگ و مسائل امنیتی ترک کردند و زنان خانه‌دار آسیب‌پذیرتر شده‌اند. این افراد به سرعت در حال کاهش وزن هستند که این امر سیستم ایمنی آنها را ضعیف می‌کند.

انتهاي پيام/ 930610

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *