وضعیت اختلالات اضطرابی کودکان هشداردهنده است/ دوقطبی ثروت در لرستان

[ad_1]

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: بر اساس غربالگری های صورت گرفته، وضعیت اختلالات اضطرابی رفتاری کودکان در لرستان هشدار دهنده است.

به گزار

ش مهرخانه، به نقل
از
مهر، اسدالله حیدری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه فعالیت های حوزه بهزیستی را باید اجتماع محور کرد، کشورهای موفق در رفع آسیب های اجتماعی نیز این کار را کرده اند، اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ موسسه، «ان جی او»، مرکز و کلینیک را داریم که توسط بخش خصوصی و مردمی اداره می شوند.

وی یادآور شد: در حوزه توانبخشی بالای ۹۰ درصد فعالیت ها را به کلینیک ها داده ایم و بهزیستی ناظر اقدامات شده است.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان با تاکید بر اینکه رسانه ها می توانند با گفتمان سازی اجتماعی کمک کنند به اهداف اجتماع محور دست پیدا کنیم، افزود: در کشورهای توسعه یافته و جوامع مدرن خیلی از افراد بعد از عمری کار سیاسی می آیند خیر می شوند، لرستان کم آدم متمول ندارد، باید فرهنگ سازی شود بیایند همکاری کنند.

حیدری با بیان اینکه اگر جامعه ای پر آسیب داشته باشیم همه در خطریم، تصریح کرد: احساس می کنم خانواده ها به مسائل رفتاری بی توجه هستند، بگو مگوها و تنش هایی که فکر می کنند رفتار عادی است باعث اختلالات در بچه ها می شود.

وی با اشاره به اینکه غربالگری احساسی کودکان لرستانی وضعیت خوبی ندارد، گفت: بر اساس غربالگری های صورت گرفته، وضعیت اختلالات اضطرابی رفتاری کودکان در لرستان هشدار دهنده است.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان با بیان اینکه این اختلالات آثار زیان باری روی شخصیت کودک دارند، تصریح کرد: باید برای شکل گیری جامعه سالم کودکان سالمی را تربیت کنیم.

حیدری با تاکید بر اینکه بهترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی تعمیق باور دینی و ترویج فرهنگ ملی است، افزود: یکی از مشکلات در جامعه این است که جامعه به شدت دچار دوقطبی شده است؛ اکثریت فرودست هستند و اقلیت کمی متمول و فرادست هستند.

وی با اشاره به اینکه فاصله شدید و دو قطبی شدن جامعه یک آسیب است، در این شرایط باید منتظر آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم، گفت: سهم سرانه یک آدم معلول یا سرپرست خانواده از سبد یارانه ها به اندازه یک ایرانی مقیم کانادا بود؛ با هدفمندی واقعی یارانه ها سهم فقرا تقریبا سه برابر شد و به موجب قانون باید هرسال افزایش یابد.

انتهاي پيام/ 930610

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *