نشست بررسی فرآیند پاسخگویی به شکایات با محوریت حقوق شهروندی برگزار شد/ قائم مقام وزیر تعاون: تقویت سامانه های الکترونیکی یکی از راههای رعایت حقوق شهروندی است

[ad_1]


نشست بررسی فرآیند پاسخگویی به شکایات با محوریت حقوق شهروندی برگزار شد/ قائم مقام وزیر تعاون: تقویت سامانه های الکترونیکی یکی از راههای رعایت حقوق شهروندی است


نشست بررسی فرآیند پاسخگویی به شکایات با محوریت حقوق شهروندی با حضور قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، معاونین وزیر و مدیران کل ستادی و کاربران سامانه برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر فیروزآبادی قائم مقام  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت :  هوشمند سازی روابط افراد با حکمرانها، ساختار و دانش لازم مسئولین و دستگاهها و در عصر جدید توجه به ارزش “انسان” مستقل از نژاد و مذهب و برخورداری از حقوق یکسان مورد توجه تمام جوامع بوده و وظیفه ما این است که راههای رسیدن شهروندان به این حقوق را هموار نمائیم.

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

وی تصریح کرد: در این راستا تقویت سامانه های الکترونیکی از بزرگترین گام هایی است که تاکنون برداشته شده است و باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

وی افزود : حداقل دستاورد ما از راه اندازی این سامانه ها، عیب یابی و آسیب شناسی گلوگاه ها و مشکلات می باشد که همه بخشهای وزارت متبوع، معاونین وزیر و مدیران کل باید در این زمینه همکاری همه جانبه ای داشته باشند.

دکتر فیروزآبادی  در ادامه اظهار داشت: رعایت حقوق شهروندان و اخذ حقوق قانونی ایشان از دستگاهها منجر به افزایش مسئولیت پذیری مردم خواهد شد.

در این جلسه رضا شریعت مشاور وزیر و مدیرکل دفتر مدیریت عملکردضمن تبیین ضرورت استفاده از خدمات الکترونیک و ارائه خدمات بهتر به شهروندان با استفاده از تکنولوژی های موجود؛ بر تعامل و همکاری بیشتر بین معاونتها و ادارات تأکید کرد و گفت: ماهرچه در زمینه پاسخگویی به شکایات دقیقتر و فعالتر عمل کنیم به همان نسبت در شناسایی نقاط قوت و ضعف و آسیب شناسی در بخشهای مختلف موفق تر خواهیم بود.

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

 


وی  با قرائت بخشی از فرمان امام علی (ع) به مالک اشتردر زمینه حقوق مردم و مطالبه آن از مسئولین ، بر لزوم پاسخگویی سریع و مستدل واحد های ستادی تاکید کرد .

در ادامه این نشست  لطفی معاون دفتر مدیریت عملکرد در خصوص قوانین و مقررات مرتبط با سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، سند چشم انداز بیست ساله، سیاست های کلی نظام اداری(نهادینه سازی فرهنگ سازمانی، توسعه منابع انسانی، عدالت محوری، شفافیت و روز آمدی قوانین اداری)، فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری در سال 1380، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، نقشه راه اصلاح نظام اداری و غیره توضیحاتی ارائه کرد.

سپس محمدرضا قرائتی مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی باتوجه به تغییر رویکردهای جهانی در زمینه اطلاع رسانی و گسترش ارتباطات در فضای مجازی اظهار داشت: تغییراتی که این راستا بوجود آمده این امکان را به مردم داده است که در انتشار اخبار و اطلاعات سهیم و دخیل باشند.

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

 وی همچنین در خصوص آئین نامه  اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که در آبان ماه1393  به تصویب هیات محترم وزیران رسید  توضیحاتی ارایه کرد و گفت : دربخشی از این آئین نامه به وظایف و تکالیف دولت اشاره و بر اجرای حقوق شهروندی در حوزه دسترسی به اطلاعات و نحوه آن تاکید شده است .

وی افزود : از سوی دیگر با عنایت به نقش راهبردی و ماموریت های وزارت تعاون ،کارو راه اجتماعی و گستردگی جامعه هدف و همچنین تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ی بر اجرای دقیق و کامل مفاد این قانون متناسب با اهداف تعیین شده و با توجه به مسئولیتی که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص به مرکز روابط عمومی تفویض کرده اند این مرکز در راستای اجرای قانون یاد شده اقداماتی را انجام داده که مهم ترین سرفصل آن  ایجادکمیته” قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وحقوق شهروندی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ” ،  ابلاغ به سازمان های تابعه در خصوص معرفی مدیران کل حقوقی به عنوان مسئول قانون انتشارودسترسی آزاد به اطلاعات ،   تدوین و ابلاغ دستور العمل استفاده از ظرفیت پایگاه های اطلاع رسانی سازمان تابعه است . 

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

 

وی تصریح کرد:  برگزاری نشست مشترک بین معاونت حقوقی ریاست جمهوری با مدیران روابط عمومی و حقوقی سازمان های تابعه ، برگزاری کارگاه آموزش توجیهی قانون انتشارودسترسی آزاد به اطلاعات باحضور50 نفرازمدیران حقوقی سازمان های تابعه ،  بارگذاری وانتشار بخشنامه ها ودستورالعمل های مقام عالی وزارت درسایت وزارتخانه در راستای اجرای حقوق شهروندی ،  متصل شدن به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با نام کاربری و پسورد مستقل و  شرکت درآئین رونمایی از سامانه انتشار و دسترسی آزاد  به اطلاعات از جمله اقداماتی است که در راستای اجرای آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات صورت گرفته  است . 

وی یادآور شد و گفت :  رصد و پاسخگویی روزانه به سوالات کاربران و درخواست های شهروندان درسامانه قانون انتشار ودسترسی آزاد اطلاعات ،  اطلاع رسانی به روز جامعه هدف از طریق سایت وزارتخانه مطابق با منشور حقوق شهروندی ، الکترونیکی نمودن فرآیند های مشترک و اختصاصی مرتبط با ارباب رجوع و بارگذاری آن در سایت وزارتخانه ،  ایجاد سامانه های مختلف در سایت وزارتخانه برای ارائه خدمات الکترونیکی به جامعه هدف ،  ایجاد و تجهیز مرکز مشاوره وزارتخانه با حضور 6 دفتر مستقل برای پاسخگویی مناسب به مراجعان حضوری و  تهیه گزارش های آماری از تعداد مراجعان و همچنین انجام نظرسنجی حضوری و الکترونیکی از آنان  و راه اندازی سیستم پرسش و پاسخ در سایت وزارتخانه و نیز  راه اندازی روبات کانال تلگرامی وزارت تعاون از جمله دیکگر اقداماتی است که در راستای اجرای آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات انجام گرفته است . 

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

در ادامه صادقی معاون دفتر مدیریت عملکرد نیز گزارش جامعی از فعالیت دفتر و مخصوصا گروه پاسخگویی به شکایات و ارتباطات مردمی در زمینه سامانه های سامد ریاست جمهوی، جامع پاسخگویی به شکایات و سامانه نظارت سازمان بازرسی کل کشور از ابتدای دولت یازدهم تا کنون ارائه کرد. 

وی  به کاهش چشمگیر میزان شکایات ثبت شده در سامانه سامد ریاست جمهوری از بیش از 2 میلیون درخواست در دولت قبل به حدود 700 هزار درخواست در دولت یازدهم و همچنین کاهش مدت زمان رسیدگی آنها از 45 روز به 25 روز اشاره کرد  و راه اندازی سامانه جامع پاسخگویی به شکایات، نظارت بر واحد مشاوره و همچنین اخذ آمار ملاقاتهای مردمی مدیران کل استانها با مردم و رصد آن توسط همکاران گروه پاسخگویی به شکایات دفتر مدیریت عملکرد را به عنوان  فعالیت های  این دفترمعرفی کرد.

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

 

در ادامه این نشست نماینده شرکت اعوان(مجری سامانه جامع پاسخگویی به شکایات) در خصوص فرآیند ثبت شکایت، پیگیری و نحوه گزارش گیری در سامانه جامع پاسخگویی به شکایات گزارشی ارائه نمودند.همچنین در خصوص قابلیت های ویژه سامانه که در آینده مدیران کل ستادی و اجرایی می توانند از آن بهره مند شوند از جمله داشبورد مدیریتی توضیحات جامعی را مطرح کرد.

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

در ادامه جلسه نیز مدعوین مشکلات و مسائل موجود در این خصوص را مطرح کردند.

گفتنی است از کاربران سامانه های سامد ریاست جمهوری؛ پاسخگویی به شکایات وزارت متبوع و سامانه نظارت سازمان بازرسی کل کشور  از سوی دکتر فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر شد.

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

 

نشست بررسی فرآیند پاسخگویی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *