معاون رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد :بودجه بیمه درمان معتادان در سال ۹۶ به روش اجتماعی درمان معتادان اختصاص یابد

[ad_1]


معاون رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد :بودجه بیمه درمان معتادان در سال ۹۶ به روش اجتماعی درمان معتادان اختصاص یابد


معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : ساز وکاری که برای سبد کالا و درمان بیماران دیالیزی انجام شد در خصوص درمان بدون داروی معتادان نیز امکان‌پذیر است که این امر پس از دریافت نقطه نظرات پیشنهادی و اصلاحی جهت تصویب به هیئت وزیران ارائه می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دکتر احمد میدری در پنجمین نشست کارگروه تخصصی آسیبها و مسائل اجتماعی ذیل شورای اجتماعی کشور که باحضور نمایندگان دستگاههای مرتبط و در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، در خصوص اشتغال زندانیان و معتادین بهبودیافته نیز گفت:  با توجه به ۱۸۰ هزار زندانی و تعداد زیاد معتادان منابع بودجه‌ای کفاف اشتغال همه این  افراد را نمی دهد .

رئیس کارگروه تخصصی آسیبها و مسائل اجتماعی در زمینه اعتبارات تخصیص‌یافته به حوزه اعتیاد گفت: بودجه‌ها در این زمینه چنان خرد می‌شوند که دیگر به جامعه هدف نمی‌رسند چرا که  ساختار بودجه ساختار درستی نیست و نیازمند اصلاح است .

دکترمیدری خاطرنشان کرد: متاسفانه اثربخشی برنامه‌های اجتماعی در ایران تحلیل نمی‌شود و در صورت حفظ فرآیند فعلی برنامه و بودجه حوزه اعتیاد، برنامه‌ها نیازمند ارزیابی هستند و فرایندها باید اصلاح‌ شوند.

ارائه یارانه حوزه اجتماعی درمان

گفتنی است در این نشست تخصصی دکتر روزبه کردونی مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : تاکنون یارانه درمان فقط برای درمان‌های دارویی ارائه می‌شد اما  نگاه جدید در معاونت رفاه اجتماعی ارایه یارانه برای حوزه اجتماعی درمان است. روش پیشنهادی در این دستورالعمل مشابه برنامه حمایت خوراکی در دولت یازدهم است و پیشنهاد می‌شود مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از بودجه بیمه درمان معتادان در سال ۹۶ به روش اجتماعی درمان معتادان اختصاص یابد.

وی تاکید کرد : حمایت اجتماعی توسط موسسات مردمی فعال در حوزه اعتیاد صورت خواهد گرفت.

دکتر کردونی افزود: میزان یارانه در روش حمایت اجتماعی به هر فرد معتاد معادل یارانه درمان دارویی است. معتادان مجاز به انتخاب از یکی از دو روش درمان هستند و استفاده از هر دو روش ممنوع است.

تاکید بر یارانه‌مند‌کردن درمان و حمایت اجتماعی

دکتر پرویز افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی و سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست  یارانه‌مند‌کردن درمان و حمایت اجتماعی  را مورد تاکید جدی ستاد و حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست . 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *