معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سفیر دانمارک دیدار و گفت وگو کرد

[ad_1]


معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سفیر دانمارک دیدار و گفت وگو کرد


دکتر میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت کار با دانی عنان سفیر دانمارک به منظور بهبود وضعیت پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان دیدار وگفت وگو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت کار با دانی عنان سفیر دانمارک در محل این وزارتخانه به منظور بهبود  وضعیت پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و آشنایی با سیستم اطلاعات اقتصادی اجتماعی و رفاهی کشور دانمارک و تبادل تجربیات در این زمینه گفت وگو کرد.

گفتنی است در این جلسه ابتدا به طور اجمالی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، اهمیت و کاربردهای آن ارائه شد. 

دانی عنان نیز در پاسخ به سوال دکتر میدری درباره جمع آوری داده ها، در خصوص سیستم یکپارچه اطلاعات کشور دانمارک و نقش سازمان مالیاتی( tax authority ) و اداره آمار و همچنین شهرداریهای هر ناحیه در خصوص کمک به افراد نیازمند توضیح داد. 

به گفته سفیر دانمارک اطلاعات درآمدی افراد آن کشور هر ماهه به اداره مالیات ارسال  می شود و کارمندان پس از کسر مالیات، حقوق خود را دریافت می کنند و از سوی دیگر اطلاعات درآمدی سایر افراد جامعه هم  براساس سیستم یکپارچه بانک ها از طریق دسترسی به حساب افراد و ارتباط آن با سازمان مالیاتی در دسترس است.

 دانی عنان  افزود:  بر همین اساس افراد به طور متوسط بین 40 تا 50 درصد درآمد خود را مالیات پرداخت می کنند و علی القاعده افراد با درآمد بالاتر مالیات بیشتری پرداخت می کنند. 

وی گفت: همه افراد ازپرداخت مالیاتهای نسبتا سنگین بسیار خرسند هستند چرا که در مقابل از خدمات رفاهی بسیار خوب از جمله آموزش رایگان در کلیه سطوح، درآمد در دوران تحصیل، دریافت مستمری،  برخورداری از وضعیت بهداشت و درمان بدون هیچ گونه شکاف طبقاتی برخوردار می شوند.  

در این جلسه مقرر شد حوزه های مورد علاقه طرف ایرانی بویژه مباحث مرتبط با پایگاه اطلاعات یکپارچه کشور سوئد جهت تبادل اطلاعات و همکاریهای بیشتر مشخص شود تا در چارچوب همکارهای بین المللی انجام پذیرد. 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *