دکتر ربیعی در حاشیه افتتاح افتتاح "کلینیک خصوصی اوتیسم" در ۶ استان کشور : "آموزش سالمند در خانه" جزو برنامه‌های وزارت تعاون است

[ad_1]


دکتر ربیعی در حاشیه افتتاح افتتاح "کلینیک خصوصی اوتیسم" در ۶ استان کشور : "آموزش سالمند در خانه" جزو برنامه‌های وزارت تعاون است


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخش خصوصی کلینیک‌های اوتیسم در حال آغاز به‌کار هستند، گفت: در ۶ استان در این هفته این مراکز آغاز به کار می‌کنند.

دکتر  علی ربیعی ظهر امروز در حاشیه افتتاح ساختمان لاله در آسایشگاه کهریزک محمدشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور در این مرکز به‌عنوان نماد احترام به آینده ایران است.

 

وزیر کار با بیان اینکه احترام به آینده ایران در همین ایام باید شکل گیرد، ادامه داد: باید سالمندی از معلولیت جدا شود.

 

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی کنونی و منازل سبب شده که حضور سالمندان در  محیط خانه مشکل شود، بیان کرد: رسیدگی‌ها به سالمندان فقط در  حوزه مسائل بهداشتی نیست و باید زندگی سالم سالمندی را  برای این قشر فراهم کرد.

 

وی با اشاره به اینکه طب سالمندی باید افزایش یابد، عنوان کرد: آموزش سالمند در خانه جزو برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

وزیر کار ادامه داد: هزینه درمان در دوران سالمندی زیاد است و سعی شده در سازمان‌ها وقتی تحت پوشش می‌رود، پوشش بیمه‌ای بیشتر قرار گیرند.

 

دکتر ربیعی با بیان اینکه ایجاد مراکزی مانند کهریزک که سالمندان بخشی از روز را در آنجا زندگی کنند و شب به خانه بروند، جزو برنامه‌های ما است، افزود: حضور سالمند در خانه گاهی با تنش روبرو می‌شود و این مسئله نباید سبب دوری سالمندان از خانه شود.

 

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی مراکز سالمندی نیمه وقت مد نظر ما است، اظهار داشت: این مسئله با فرهنگ ایرانی سازگاری دارد.

 

دکتر ربیعی با بیان اینکه مراقبت از سالمندان در منزل در هفته بهزیستی آغاز می‌شود، افزود: باید مراکزی ساخته شود که سالمندان در طول روز در آنجا باشند و شب به خانه روند. تا کنون یک هزار و 800 مراقب در منزل با هزینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آموزش دیده‌اند.

 

وزیر کار با بیان اینکه طیف اوتیسم باید دسته‌بندی شود، افزود: خانواده‌ها با دیدن علائم انزوا حتما به مشاورین مراجعه کنند و انزوا در ابتدا می‌تواند پیشگیری شود و بخش اعظم اوتیسم در ابتدای تشخیص قابل درمان است.

 

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی کلینیک‌های اوتیسم در حال آغاز به‌کار هستند، گفت: در 6 استان در این هفته این مراکز آغاز به کار می‌کنند. 

 

دکتر ربیعی ادامه داد: توانبخشی، نگهداری از معلولان کاملا ناتوان، ایجاد توانایی از طریق آموزش فنی و حرفه‌ای و تحویل مسکن در خانواده‌های دارای 2 معلول به بالا از اولویت‌های دولت دوازدهم است.

 

 وی با بیان اینکه تحویل مسکن از 2 سال گذشته آغاز شده است، افزود: به خانواده‌هایی که بیش از یک معلول دارند مسکن اهدا می‌شود.

 

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه درصدد توانمندسازی معلولان برای اشتغال نیمه‌وقت هستیم، اظهار داشت: هزینه بیمه مربوط به کارفرما و بخشی از دستمزد این افراد توسط وزارت کار پرداخت می‌شود تا این افراد مشغول به کار شوند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *