دکتر ربیعی در اصفهان اعلام کرد : تلاش وزارت کار برای افزایش قدرت خرید مستمری بگیران + فیلم

[ad_1]


دکتر ربیعی در اصفهان اعلام کرد : تلاش وزارت کار برای افزایش قدرت خرید مستمری بگیران + فیلم


وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در سفر به اصفهان از طرح های جدید این وزراتخانه برای حمایت از مستمری بگیران تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی ربیعی در دیدار با نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان و جامعه کار و کارگری استان به طرح تامین اجتماعی مهربان اشاره کرد و افزود: این طرح با نماد خوشرویی دنبال می شود که تکریم ارباب رجوع را که بیشتر از قشر ضعیف جامعه هستند دنبال دارد. 

 

وی از رونمایی کاراکارت بدون ضامن در ابعاد جدید برای مستمری بگیران این سازمان خبر داد و گفت: با تعاملات انجام شده تزریق این کارت ها برای بهبود اوضاع زندگی این قشر انجام می شود.

 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اجرای طرح سهیم کردن مستمری بگیران در سهام های سود آور در هفته تامین اجتماعی خبر داد .

 

دکتر ربیعی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رفع مشکلات صندوق بازنشستگی فولاد، برای جبران عقب ماندگی ها و معوقات بازنشستگان زیر پوشش این صندوق قول داد.

 

وی با اشاره به اینکه بخش درمان تامین اجتماعی را با 8 هزار میلیارد ریال اعتبار تحویل گرفته است گفت: هم اکنون اعتبار این معاونت به 20 هزار میلیارد ریال رسیده است.

 

وی با تاکید بر تقویت طرح اشتغال فراگیر هم افزود:11 میلیون حاشیه نشین در کشور نیازمند ساماندهی بیمه ای هستند که اجرای آن را در دستور کار قرار داده ایم. 

 

استاندار اصفهان هم در این دیدار اصفهان را جزو استان های کم برخوردار از لحاظ امکانات دانست و افزود: این در حالی است که ۱۰ درصد کارگران کشور در این استان هستند.

 

رسول زرگر پور ظرفیت های استان اصفهان را بسیار مطلوب برای پیشبرد اهداف سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: بیش از 60 درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش این سازمان قرار دارد . 

 

وی ساخت بیمارستان میلاد را از طرح های دارای اولویت برشمرد وگفت: مسائل فنی و دریافت پروانه هتل هما عملی شده و پیگیری لازم برای جهت اجرایی شدن طرح در دستور کار قرار داده شده است .

 

در این دیدار نمایندگان استان با بیان مشکلات مردم پیگیری طرح های بهداشتی و درمانی سازمان تامین اجتماعی را خواستار شدند و در خواست کردند به نیازهای مردم و قشر کارگر و تکریم آن ها در تامین اجتماعی توجه بیشتری شود. 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *