در دیدار دکتر ربیعی با وزرای اقتصاد و کار و بازنشستگی صورت گرفت؛ افزایش سطح همکاری در ١٦ صنعت/ آمادگی بیش از ٢٠٠ شرکت کرواسی برای توسعه مناسبات

[ad_1]


در دیدار دکتر ربیعی با وزرای اقتصاد و کار و بازنشستگی صورت گرفت؛ افزایش سطح همکاری در ١٦ صنعت/ آمادگی بیش از ٢٠٠ شرکت کرواسی برای توسعه مناسبات


وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در نشست مشترک با خانم دکتر مارتینا دالیچ معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد کراووسی و اقای مارکو پاویچ وزیر کار و امور بازنشستگان کرواسی راههای گسترش همکاریها را مورد بحث و بررسی قرارداد .

به گزارش ایرنا دکتر ربیعی در این دیدار با اشاره به زمینه های تاریخی همکاری دو کشور گفت :  ما همواره در کنار کرواسی بوده ایم  . ما بعد از سالها از تحریم خارج شده ایم  و امروزه تجارت به وسیله ای برای صلح و دوستی و گسترش فرهنگ و ارتباطات  میان کشورها تبدیل شده است .

وی با تاکید بر اینکه ما به دنبال افزایش مناسبات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی هستیم خاطر نشان کرد : در مذاکرات روسای  جمهور دو کشور بر تحکیم روابط و توسعه آن در همه ابعاد و زمینه ها تاکید شده است و امروز نیز نشستهای تخصصی مدیران هلدینگ ها و شرکت ها در ادامه همین سیاستها است . 

گفتنی است در این دیدار  بیش از 200 شرکت کرواسی  نیز با ابراز علاقه از توسعه روابط ،  آمادگی کامل خود   برای شروع همکاری در زمینه فولاد و خرید فولاد از ایران ، تبادل تجارب در زمینه اشتغال و افزایش حجم سرمایه گذاری در زمینه های پتروشیمی ، کشتیرانی و کشتی سازی ، برق ، لوکوموتیو و….  را اعلام کرد. 

بر پایه این گزارش فراهم ساختن  زمینه های لازم برای اجرای زمینه های مورد توافق از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست به بحث گذاشته شد .  

این گزارش می افزاید افزایش سطح همکاری در  ١٦ صنعت  از جمله  انتقال نفت و گاز ایران از طریق کرواسی به اروپا ،تاکید بر افزایش همکاری و حجم مبادلات با توجه به تجارب دو کشور در زمینه های مختلف مثل  مناسبات بانکی و مالی، نفت و گاز و پتروشیمی ، فولاد، تولید برق، حمل و نقل دریائی و هوایی و ریلی و جاده ای، گردشگری ،سیمان و کانی و غیر فلزی،Ict،صنایع غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی، صنعت درمان و خدمات پزشکی، بیمه ، بانک و بازار سرمایه، صنعت ساختمان ،معدن، دخانیات ، صنعت چاپ و کاغذ،صنایع فلزی، از دیگر موضوعاتی بود که طرفین برآن تاکید کردند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *