خطر سالمند شدن جمعیت کشور به صورت جدی حس نشده است

[ad_1]

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کسی هنوز خطر سالمند شدن جمعیت در کشور را حس نکرده است، گفت: ایران روزی جوان‌ترین کشور دنیا بود، اما از آن فرصت استفاده درستی نشده و آن نسل امروز به سنین بالاتر وارد شده‌اند.

به گزار

ش مهرخانه، به نقل
از
فارس، فریدون احمدی صبح امروز در حاشیه بازدید از هفت باغ مهربانی(خانه سالمندان زنجان) در جمع خبرنگاران استان زنجان با اشاره به بازدید پیشین خود در تاریخ هشتم بهمن‌ماه سال 1395 از این مرکز، اظهار کرد: امروز این مرکز با سال گذشته تفاوت‌های بسیار زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه بازدید امروز، سومین یا چهارمین بازدید از مرکز نگهداری سالمندان زنجانی است، تصریح کرد: کار برای رضای خدا، همیشه جواب داده و امور به درستی انجام می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به فضاهایی برای نگهداری سالمندان نیاز داریم، گفت: ایران به لحاظ سرعت پیر شدن جمعیت در رتبه سوم کشورهای جهان قرار دارد.

احمدی با بیان اینکه حدود 30 سال دیگر جمعیت کشور یک جمعیت سالمند است، تصریح کرد: پس باید نیروی کار نیز از خارج از کشور وارد کرده و به ازای هر دو نفر بازنشسته یک نفر شاغل خواهیم داشت.

وی با اشاره به وضعیت زاد و ولد و فرزندآوری، افزود: زندگی مجردی افزایش پیدا کرده و بسیاری از افراد ازدواج نکرده و تعداد فرزندان افراد مزدوج نیز بسیار کم است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از امروز زیرساخت‌های نگهداری معلولان و سالمندان را در جامعه ایجاد کنیم، ابراز کرد: به هیچ وجه اماکن در خوری برای نگهداری سالمندان در 30 سال آینده نداریم.

احمدی با اشاره به اینکه در مجلس برای بررسی وضعیت سالمندان یا باید لایحه‌ای از سوی دولت ارائه و یا طرحی در مجلس آماده شود، خاطرنشان کرد: در این رابطه متاسفانه چیز خاصی مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه مسؤولان در جریان پیر شدن جمعیت قرار داشته، اما برنامه‌ جدی برای توجه به زیرساخت‌های مربوط به سالمندان در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: دستگاه‌ها به صورت معمول با محدودیت اعتبار روبه‌رو بوده و خیریه‌ها نیز تا حدی امکان حمایت دارند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید از محل اعتبارات دولتی سرمایه‌گذاری‌های جدی در این بخش انجام دهد، گفت: سیل جمعیت کشور که رو به پیری است، با بحث‌های خیریه جواب نخواهد داد.

احمدی با اشاره به اینکه سالمند نیاز به لذت از زندگی دارد، ابراز کرد: اگر زیرساخت‌های لازم فراهم شود به صورت طبیعی نیز می‌توان برنامه‌های جانبی را برگزار کرد.

وی با بیان اینکه کشور باید برای سالمندان برنامه داشته باشد، اظهار کرد: خلاء جدی در این بخش وجود دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گویا کسی هنوز خطر سالمند شدن جمعیت در کشور را حس نکرده است، ابراز کرد: ایران روزی جوان‌ترین کشور دنیا بود، اما از آن فرصت استفاده درستی نشده و آن نسل امروز به سنین بالاتر وارد شده‌اند.

انتهاي پيام/ 930610

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *