تقویت هویت دینی زنان هدف برگزاری همایش «بانوی کرامت» است

[ad_1]

دبیر اجرایی جشنواره «بانوی کرامت» قویت هویت دینی بانوان را از اهداف برگزاری این همایش بر شمرد و افزود: محورهای این همایش را با توجه به مسائلی که اکنون جامعه به آن مبتلاست انتخاب کردیم.

به گزار

ش مهرخانه، به نقل
از
تسنیم، مهناز ملانظری، دبیر اجرایی جشنواره ملی «بانوی کرامت» در نشست خبری که با حضور دکتر فرزام، رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان، دکتر فتحیه فتاحی زاده، دبیر علمی و خدیجه کریمی علویجه، دبیر اجرایی این همایش در محل سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان برگزار شد، تقویت هویت دینی و ارزشی بانوان جامعه دانشگاهی را از اهداف برگزاری این همایش بر شمرد و افزود: تبیین جایگاه حقیقی زن در اسلام، معرفی سیره و شخصیت بانوی کرامت، حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها)، تلاش در راستای نهادینه کردن سبک زندگی بانوی کرامت در بین دانشگاهیان و بسط و گسترش فرهنگ اهل‌بیت(ع) از دیگر اهداف این دوره از جشنواره است.
 

وی در تشریح محورهای این همایش اظهار کرد: محورهای این همایش را با توجه به مسائلی که اکنون جامعه به آن مبتلاست انتخاب کردیم. عناوینی مانند اشتغال بانوان در جامعه اسلامی، تفاوت جایگاه واقعی زن با تفکرات فمنیستی، نشاط و بالندگی بانوان در آموزه‌های دینی از جمله این محورهاست.

ملانظری که اکنون رئیس دانشگاه الزهرا(س) را بر عهده دارد با بیان اینکه این دوره از جشنواره را به دو بخش اصلی و جنبی تقسیم‌بندی کردیم، گفت: بخش‎های اصلی جشنواره شامل بخش‌های علمی، هنری، ادبی و فناوری است.

وی در توضیح جزئیات هر کدام از این بخش‌های اصلی یادآور شد: بخش اصلی شامل تألیف کتاب، نقد و بررسی تطبیقی کتاب، ترجمه کتاب و مقاله‌نویسی و بخش هنری شامل هنرهای تجسمی، حجم(نقش برجسته)، گرافیک، نقاشی، کتابت و نگارگری، نقاشی خط، صنایع دستی، هنرهای نمایشی (فیلم کوتاه، عکس و نماهنگ) است. همچنین بخش ادبی شامل شعر، داستان، قطعه ادبی و نمایشنامه و بخش فناوری شامل نرم‌افزار است.

مدیر جشنواره «بانوی کرامت» درباره آثار ارسال‌شده به دبیرخانه این جشنواره گفت: تاکنون 240 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و در این بین 192 اثر در بخش‌های علمی، ادبی و هنری دریافت شده است.

همایش «نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب» به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) و با همکاری سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان برگزار می‌¬شود. این همایش بر آن است تا جامعه‌ دانشگاهی و فرهیخته‌ کشور را به یک گفتمان علمی و کاربردی رهنمون و دریچه‌ای نو به مسأله‌ عفاف و حجاب در جامعه باز کند.

انتهاي پيام/ 930610

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *