با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشست شورای عالی زکات برگزار شد

[ad_1]


با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشست شورای عالی زکات برگزار شد


نشست شورای عالی زکات با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رسانه ملی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، اعضای شورای عالی زکات در این نشست ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته بر استفاده از ظرفیت رسانه ملی در ترویج و فرهنگ سازی زکات – این واجب دینی – تاکید کردند.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: موضوع زکات به جای کارگروه نیازمند کارگزار است و باید از نهادهای مستقر در روستا‌ها برای تبلیغ این واجب دینی استفاده کرد و نتایج اثرات و برکات آن منعکس شود.

دکتر ربیعی افزود: سیاست دولت‌ها، چون هدفمند نبوده نتوانسته است فقر و نابرابری را ریشه کن کند؛ پس بنابراین نیازمند توجه جامعه به سنت‌های دینی نظیر خیرات، وقف، خمس و زکات هستیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه کلمات زکات و برکت ۳۲ مرتبه در قرآن تکرار شده است، افزود: بعد از غفلت چند ساله در خصوص این امر واجب باید از افراد محبوب و عامل به زکات برای تبلیغ و ترویج آن بهره برد.

فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این نشست با اشاره به رشد ۲۴۱ درصدی جمع آوری زکات در ۳ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه اظهار کرد:  زکات تنها امر واجب در کارکرد کمیته امداد است که متاسفانه مغفول مانده و انجام این تکلیف شرعی نیاز به تبیین و تبلیغ بیشتری دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۶۷ میلیارد تومان زکات واجب و مستحبی جمع آوری شده که ۶۶ درصد آن صرف خرید جهیزیه، معیشت، درمان، مسکن فقرا و نیازمندان و مابقی آن در ساخت طرح‌های عمرانی عام المنفعه همان استان هزینه شده است. 

مهندس فتاح تصریح کرد: محل مصرف زکات از همان محل جمع آوری آن است. 

در این نشست مصوب شد کمیته‌ای برای تبلیغ و ترویج زکات تشکیل شود تا تولیداتی اثرگذار از رسانه ملی پخش شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *