افتتاح بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری غرب کشور با حضور دکتر ربیعی در استان لرستان

[ad_1]


افتتاح بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری غرب کشور با حضور دکتر ربیعی در استان لرستان


دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به استان لرستان بزرگترین کارخانه محصولات پودری غرب کشور در شرکت شیر پگاه خرم آباد را با ظرفیت دریافت 180 تن شیر در 24 ساعت افتتاح کرد .

به گزارش ایرنا بزرگ‌ترین کارخانه محصولات پودری غرب کشور در شرکت شیر پگاه امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره‌برداری رسید .

 

دکتر ربیعی روز چهارشنبه درحاشیه افتتاح بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری غرب کشور در جمع خبرنگاران خرم آباد، افزود: یکی از صنایعی که در صندوق بازنشستگی حضور دارد، صنایع حوزه شیر و لبنیات است . این صنایع در راستای گسترش بهداشت و کمک به تغذیه کشور با توجه به بازده کم سرمایه در این صنعت فعالیت می کنند.

به گفته وی امروز در خرم آباد صنعت تبدیل روزانه 200 تن شیر به 15 کیلوگرم شیر خشک برای مصرف انسانی و 150 تن آب پنیر به پور شیر خوراک کارخانه با130 میلیارد ریال سرمایه گذاری و 30 نفر اشتغال اولیه فعال شده است.

وی با بیان اینکه راه اندازی این طرح صنعت دامداری منطقه را نیز تقویت می کند،بیان کرد: تمام تکنولوژی این طرح توسط مرکز تحقیقات پگاه در شیرازو تهران و خرم آباد ساخته شده است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین اظهار کرد:در سال تولید و اشتغال به بحث اشتغال و سلامت مردم ، تولید محصولات شیری و کمک به تغذیه مردم اقدام می شود.

وی با بیان اینکه در لرستان ایجاد 25هزار شغل در سالجاری هدف گذاری شده تاکید کرد : رسته شغل های پیش بینی شده در لرستان شناسایی شده و با توجه به اعتبارات موجود کارگروه ها و رسته ها مستقر شده که پیش بینی می شود این میزان شغل در این استان محقق شود. 

به گزارش ایرنا ، بزرگترین طرح تولید شیر خشک و پودر پنیر غرب کشور با اعتبار 100 میلیارد ریال، ظرفیت تولید 15 تن پودر شیرخشک در ساعت با حضور وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

عملیات اجرایی احداث این کارخانه از اردیبهشت ماه سال 94 آغاز شده و با تولید انواع پودر شیر خشک و پروتئین زمینه اشتغال مستقیم 30 نفر را فراهم کرده است.

 این کارخانه درهرساعت ظرفیت دریافت 10تن شیرخام و در هر24 ساعت ظرفیت دریافت 180 تن شیر خام را دارد . میزان تولید پودرشیرخشک دراین کارخانه روزانه 15 تن است و قابلیت تولید انواع پودرشیرخشک، پروتئین و …علاوه بر محصولات فعلی شیرپگاه دراین کارخانه به وجود آمده است .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *